Renginiai   /   Festivaliai
0 komentarai
2018
Rugpjūčio
24 - 31

Penktasis klasikinės ir džiazo muzikos festivalis „Marijampole Music Park 2018“

Penkeri metai – tai tikrai ne šimtmetis, bet klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park“ kuria savo istoriją ČIA ir DABAR! 
O ta istorija spalvinga ir jaunatviška, įkvepianti ir savita, turinti savo sekėjus ir bičiulius.
Taigi: rugpjūčio 24-31 dienomis šią muzikinę istoriją tęsime toliau.
Jau greitai penktojo klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalio „Marijampolė Music Park“ programa bus paskelbta. Laukia keli štrichai, keli muzikiniai, meniniai potėpiai, kelios improvizacijos, keli derinimai į tą amžinąją "LIA" natą, keli metronominiai dūžiai ir viskas bus... įdomu, nauja, originalu, gal ir įprastai melodinga, bet tuo festivalis ir bus žavus. Kaip ir kiekvienais metais, Jūsų, mielieji, ištikimieji festivalio klausytojai laukia - Klasikos vakarai, Džiazo naktys, netikėti ir atradimų kupini muzikos, šokio, žodžio vakarai.
„Marijampolė Music Park“ festivalis – plačiai atverti muzikiniai vartai į Marijampolę – 2018 Lietuvos kultūros sostinę.
 
Vieta:  Miesto parkai

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Festivalis „Marijampolė music park" startavo gražiausiomis operos arijomis

Rugpjūčio 24-ąją Marijampolėje gražiausiomis pasaulinės operos arijomis prasidėjo penktasis klasikinės ir džiazo vasaros muzikos festivalis „Marijampolė music park". Nemariąją operos muziką programoje „Operos menas" šį vakarą Marijampolės kultūros centre susirinkusiai publikai atliko garsiausiuose Vokietijos ir Ispanijos operos teatruose kurianti solistė sopranas Katerina Tretyakova ir VDU kamerinis orkestras, kurio vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius. Koncertą vedė Marijampolėje gimęs žinomas televizijos laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis. Pirmojo koncerto atlikėjus ir žiūrovus pasveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Marijampolės klausytojai išgirdo Džiakomo Pučinio, V. A. Mocarto, Šarlio Guno, Piotro Čaikovskio operų, Franso Leharo operečių arijas, Johaneso Bramso ir kitų autorių uvertiūras, siuitas. Neabejotinai puikus Katerinos ir VDU kamerinio orkestro, vadovaujamo J. Janulevičiaus, muzikinis tandemas leido klausytojams sekti operos meno „L’Arte dell’Opera” kamerinio skambesio takais. Gimusi Rusijoje, o muzikos mokslus baigusi Lietuvoje, solistė K. Tretyakova pasaulyje vertinama už ypatingai gražų balsą ir vokalinę techniką, frazavimo elegantiškumą bei puikius aktorinius gebėjimus. 2013 m. Katerina yra laimėjusi vieną reikšmingiausių ir svarbiausių dainininkų konkursų Europoje „Fransisco Viñas". Šiame konkurse 1992 m. triumfavo ir Marijampolėje gimusi užaugusi Violeta Urmanavičiūtė-Urmana. Operos solistė yra koncertavusi prestižinėse tarptautinėse scenose, dirbusi su garsiausiais dirigentais. Į Marijampolėje surengtą festivalio koncertą ji atskubėjo iš Barselonos, Katalonijos sostinės, kur pastaruoju metu gyvena ir kuria. Solistė aukštai vertina mūsų šalyje įsigytą muzikinį išsilavinimą ir teigė nekantraujanti pagaliau dainuoti Lietuvos žmonėms.

Turtingas įvairios kokybiškos muzikos festivalis, kurio programoje net septyni išskirtiniai koncertai, - svarus indėlis į „Marijampolės - Lietuvos kultūros sostinės 2018" metų projektą. Jau penktus metus iš eilės festivalio pagrindinė organizatorė yra VšĮ „Solartis" vadovė, profesionali pianistė, koncertmeisterė ir pedagogė Eglė Kasteckaitė. Koncertai klausytojus išvilios į skirtingas Marijampolės miesto erdves.

Šį vakarą festivalio “Marijampolė music park” programoje karaliavo džiazas. Marijampolės dramos teatre nuo prasto oro pasislėpusi publika klausėsi džiazo improvizacijų iš Amsterdamo. Jas atliko vokalas iš Latvijos Liva Dumpe, lietuvis saksafonistas Karolis Šarkus, fortepijonu skambino Lucas Dann iš Kanados, mušamaisiais - Enea Besana is Šveicarijos ir kontrabosininkas Giuseppe Campisi iš Italijos. Visi šie jauni atlikėjai džiazo paslapčių mokėsi garsiojoje Amsterdamo džiazo mokykloje.

Sekmadienį Beatričės Kleizaitės- Vasaris galerijoje nuskambėjo trečiasis festivalio “Marijampolė music park” koncertas. Jame muzikos ir literatūrinių dialogų pagalba nuskambėjo programa “Moterys. Širdies šauksmas”. Antropologės Marijos Gimbutienės, poetės Salomėjos Nėries ir rašytojos Jurgos Ivanauskaitės mintis skaitė Lietuvos nacionalinės premijos laureatė aktorė Jūratė Onaitytė. Lietuvių moterų kompozitorių muziką atliko pianistė Eglė Kasteckaitė ir violončelininkė Elena Daunytė, kuri nustebimo ir puikiu vokalu. Pasirodymo režisierė Eglė Storpirštienė. Ši festivalio programa buvo dedikuota Lietuvos nepriklausomubės atkūrimo 100-mečiui.

 

Šį vakarą festivalio “Marijampolė music park” “Kosminės muzikos” keliais Vytauto parke lietaus nepabūgusius klausytojus vedė marimbininkas iš Latvijos Guntars Freibergs, elektroninės muzikos kompozitorius Marius Salynas ir videomenininkas Pijus Čeikauskas. Originalūs kūriniai sklendė ore ir galų gale išsklaidė lietaus debesis. Magiškas vakaras!

Pulsuojantis aistringas tango šiandien kaitino festivalio “Marijampolė music park” žiūrovus. Programoje “Tango gyvenimas” trys jauni talentingi muzikantai - Dalia Dėdinskaitė, Gleb Pyšniak ir Tadas Motiečius - pirmą kartą A. Piazzollos muziką supynė su šokiu. Šoko vienintelio šalyje “tango šou” stilių propaguojančio “Vilniaus tango teatro” šokėjai. Švelnus vakaro oras Poezijos parke maišėsi su jausmingais tango garsais. Vilionė ir ilgesys...

Šįvakar festivalio “Marijampolė music park” programoje - “Atradimai”! Skambėjo Lietuvoje dar negirdėtas gitarų kvartetas “Eclisses” iš Paryžiaus. Išskirtinė dovana marijampoliečiams! Prie koncerto pridėjo Prancūzų institutas Lietuvoje. Keturi žavūs talentingi gitaristai pristatė subtilią prancūzų kompozitorių muzikinę programą “Salut Paris”. Skambėjo romantizmo atstovų C. Saint-Saenso, Claude Debussy, Georges Bizet ir kt. autorių kūriniai. Ach tie žavūs prancūzai! Tokia ir jų muzika.

 

Šiandien vakare nuskambėjo, deja, paskutinis festivalio “ Marijampolė music park” koncertas. Jame nuostabią muziką marijampoliečiams dovanojo styginių oktetas “Artistico”, Belgijoje gyvenanti lietuvaitė dainininkė ir obojininkė Evelina Pabarčiūtė bei Marijampolės meno mokyklos mokiniai - violončelininkai, tarptautinių konkursų laureatai. Skambėjo klasikinė ir džiazo muzika. Koncertas apvainikavo 5-ąjį klasikinės ir džiazo muzikos festivalį, dedikuotą Marijampolei - 2018 m. Lietuvos kultūros sistinei.

Komentarai
Komentaras sėkmingai įrašytas

Komentarų nėra