Renginiai   /   Festivaliai
0 komentarai
2018
Spalio
01

IV Tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis MEDYNĖS '2018

Marijampolėje vyksiantis KETVIRTASIS tarptautinis medinių pučiamųjų festivalis „Medynės“  pakvies  įvairių stilių muzikos gerbėjus į kamerinę kokybiškos ir profesionalios muzikos šventę. Nuo 2015-jų gyvuojančios „Medynės“ – vienintelis toks festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, į vieną vietą suburiantis išskirtinai mediniais pučiamaisiais grojančius atlikėjus.


„Improvizacinis baroko šėlsmas" – muzikos klausytojus įkvėpsianti šiųmetė IV-jo  „Medynių' 2018“ festivalio programa. Tai ypatingos meninės stilistikos ir netradiciniais sprendimais pagrįstas renginys, šiuolaikiškai, netgi ekscentriškai interpretuosiantis Europos baroko paveldą. Tad muzikos gerbėjai kviečiami tapti savito XVII–XVIII a. muzikos palikimo dialogo su XXI a. kūrėjų (atlikėjų ir kompozitorių) idėjomis dalyviais.


Festivalio organizatorius - Viešoji įstaiga „Sambalsiai“
Festivalio internetinė svetainė - www.reversio.org/Medynes-Festivalmedynesfest@reversio.org
 

Tarptautinis senosios muzikos projektas
CON BRIO
(Vokietija / Rusija / Lietuva)

2018 m. rugsėjo 25 d. 18 val. (antradienis)

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, P. Butlerienės g. 5, Marijampolė
Istorinis klarnetas, bosinė ir tenorinė šalamaja, išilginė fleita – senieji, net XIV amžių siekiantys istoriniai instrumentai, kuriais rugsėjo 25-osios vakarą atliekama Baroko epochos muzika skambės neįtikėtinai autentiškai. Multiinstrumentalistė Susanne Ehrhardt, pritariant fagotistei Thomiai Ehrhardt, virtuoziškai atskleis didžiųjų baroko meistrų (Archangelo Corelli, Alesandro Stradella, Tomasi Vitali, Jacobo van Eycko ir kt.) muziką, subtiliai jungdama klasikinę preciziką su išraiškos laisve. Muzikantei akomponuos klavesino virtuozas Sergejus Tcherepanovas, žavintis netikėtai ekspresyviomis improvizacijomis. Šio muzikinio vakaro svečių laukia ir netikėtumas – istorinės šalamajos ir skambesiu jai prilyginamos lietuviškos birbynės (Darius Klišys) derinys.
Susanne Ehrhardt - baroko klarnetas, išilginė fleita, šalamaja (Vokietija)
Sergej Tcherepanov - klavesinas (Vokietija / Rusija)
Thomia Ehrhardt - fagotas (Vokietija)
Darius Klišys - birbynė (Lietuva)

Susanne Ehrhardt

Istorinių pučiamųjų instrumentų specialistė, išilginės fleitos virtuozė,  grojanti istoriniu klarnetu ir šalmaja. Muzikantė ne tik koncertuoja su žymiausiais Drezdeno, Leipcigo, Berlyno kamerinės muzikos ansambliais bei orkestrais, bet ir pati yra subūrusi keletą istoriniais instrumentais kamerinę muziką grojančių kolektyvų. Jos suburtas klarnetų trio „Die Gassenhauer“ laimėjo publikos prizą už geriausią interpretaciją Briugėje vykusiame tarptautiniame Musica Antiqua konkurse,  „Bacho dienų“ apdovanojimą Berlyne.
Jos koncertinis žemėlapis neįtikėtinai platus, kaip solistė   yra koncertavusi Europos, Jungtinių Amerikos valstijų, Pietryčių Azijos, Japonijos,  Australijos koncertų salėse.

S. Erhardt  yra Leipcigo Mendelsono ir Berlyno Hanso Eislerio muzikos kolegijų išilginės fleitos ir istorinio klarneto profesorė, veda meistriškumo kursus įvairiose pasaulio muzikos akademijose ir konservatorijose, bendradarbiauja  su televizijos, radijo laidomis. Nors S. Erhardt susidomėjimo sritis yra senoji muzika, ji noriai prisideda ir prie šiuolaikinės avangardinės muzikos projektų: bedradarbiauja  su Vokietijos ir su užsienio šalių kompozitoriais, taip pat dalyvauja šiuolaikinės muzikos festivaliuose.

 

2018 m. spalio 7 d. 18 val. (sekmadienis)
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, P. Butlerienės g. 5, Marijampolė

Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet
BALTIC BREEZE

Cezariusz Gadzina & Atom String Quartet programa „Baltijos brizas“ –  tai nepakartojama dovana džiazo muzikos gerbėjams. Prie nepamirštamos šio projekto atmosferos prisideda ne tik subtiliai atliekamos įspūdingos džiazinės kompozicijos, jo išskirtinumą lemia ir ansamblio sudėtis: organiška šešiolikos kvarteto stygų ir  unikalaus Cezariuszo Gadzinos saksofono tembro dermė. Kaip tik „penktasis elementas“ – saksofonas drauge su styginių kvartetu sukuria neįtikėtiną dramaturginį  garsovaizdį, kurio dėka ši muzika klausytojus nukelia į dar neatrastas muzikos erdves. Eksperimentinė džiazinių kompozicijų  intencija užaštrina muzikos pojūtį, leisdama klausytojams atrasti naujas, neįtikėtinai spalvingas muzikos perspektyvas. Nė vieno abejingais nepaliksianti džiazo programa „Baltijos brizas“ – tai tikras muzikinis hepeningas. Dalis šioje programoje atliekamų kompozicijų sugulė į kompaktinę plokštelę „Penktasis elementas“, kuri  prestižinio Olandijos džiazo žurnalo JAZZIZM buvo pripažinta geriausiu 2016 metų muzikos albumu.

Cezariusz Gadzina – sopraninis ir altinis saksofonai
Dawid Lubowicz – smuikas
Mateusz Smoczyński – smuikas
Michał Zaborski – altas
Krzysztof Lenczowski – violončelė

Cezariuszas Gadzina – Belgijoje gyvenantis lenkų kilmės saksofonininkas, kompozitorius, įvairių muzikinių projektų iniciatorius, daugybės prestižinių apdovanojimų laureatas, pelnęs  pirmąjį prizą Europos džiazo konkurse Avinjone, du kartus tapęs finalininku Heilarto Tarptautinėse džiazo varžytuvėse, apdovanotas Auksiniu karjeros raktu (Promeranian Jazz Autumn). Jis muzikavo ne viename tarptautiniame festivalyje (Ars Muzika Briuselyje, Zagrebo Bienalėje, Aca Festival Maljorkoje ir t. t.), koncertavo įvairiausiose pasaulio vietose: Lincolno centre Niujorke, Singapūre, Lisabonoje, Briuselyje (karaliui Albertui II-jam, neseniai ir buvusiam Europos komisijos prezidentui José Manueliui Barosso), Barselonoje, Paryžiuje, Romoje, Berlyne, Rygoje ir kt. Kaip solistas jis grojo su daugeliu simfoninių, tokių kaip Danijos radijo, Kameriniu Lenkijos radijo, Briuselio Kameriniu ir kt., orkestrų.  2008 m. C. Gadzina iš įvairių šalių atrinko 12 jaunų muzikantų ir subūrė ansamblį „European Saxophone Ensemble“, kuris  gavo garbingą „Europos Sąjungos kultūros ambasadoriaus“ titulą.

Atom String Quartet (ASQ) vienas iš nedaugelio pasaulyje styginių kvartetų, grojančių džiazą, neabejotinai, pirmasis tokios pakraipos Lenkijoje. Inovatyvumas, originalumas, profesionalumas – tai, kas su šiuo kolektyvu skatina bendradarbiauti tokias pasaulinio garso žvaigždes kaip Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Paolo Fres, Wolfgang Haffner, Ruper Stamm, Mathias Haus, Lars Danielsson ir kt. Šio kvarteto branduolys – talentingi, ne vieną apdovanojimą pelnę muzikantai: Dawid Lubowicz (smuikas), Mateusz Smoczyński  (smuikas), Michał Zaborski  (altas) ir Krzysztof Lenczowski  (violončelė). Kvartetas atlieka originalias kompozicijas, įkvėpimo šaltinio ieškodamas lotynų, airių, ispanų, lenkų folkloro lobynuose. Didelio publikos susidomėjimo sulaukęs kolektyvas  yra pripažintas ne tik Lenkijoje, bet ir užsienyje (yra grojęs didžiausiuose Europos džiazo festivaliuose: Berliner Jazztage, Bielska Zadymka Jazzowa, Azoty Tarnow International Jazz Contest Festival ir kt.). Neseniai ASQ buvo apdovanotas  prestižine Lenkijos kultūros ministerijos stipendija „Jaunoji Lenkija“,  pelnė festivalio „Bielska Zadymka Jazzowa“ Grand Prix, o 2010 metais džiazo melomanų draugijos didįjį prizą kategorijoje „New hope of 2010“. Gyvo koncerto įrašas, vykęs 2011 m. Katovicų radijuje, išleistas kompaktinės plokštelės „Fade in“ pavidalu susilaukė milžiniško dėmesio iš klausytojų ir kritiktų bei gavo Lenkijos „Frederiką“ (Lenkijos Grammy atitikmuo) „Jazz Debut“ kategorijoje, o po metų CD „Places“ buvo apdovanotas dar vienu „Frederiku“  geriausio džiazo albumo kategorijoje.  

Komentarai
Komentaras sėkmingai įrašytas

Komentarų nėra