2018 06 05   /   Naujiena
0 komentarai

Nuskambėjo jubiliejinė kapelų šventė – varžytuvės

Nuskambėjo jubiliejinė kapelų šventė – varžytuvės

Birželio 3 d., 15 val., Šunskų miestelio parke  nuskambėjo 10-oji tradicinė kapelų šventė – varžytuvės „Ant Tėvelio didžio dvaro“. Pirmą kartą ši šventė buvo surengta 2007 metais Šunskų miško poilsiavietėje Marciniškių kaime. Ten buvo suorganizuotos 5 šventės, su dviejų metų pertrauka. 2014 metais šventė persikėlė į miestelį ir tais metai ji vyko skvere, esančiame prie bažnyčios. Nuo 2015 metų kapelų šventė – varžytuvės „Ant tėvelio didžio dvaro“ vyksta Šunskų miestelio parke. Išties, ne tiek daug renginių būna suorganizuota Tėvo dienos proga. Pripažinkim, Motinoms jų būna surengta gerokai daugiau. Todėl Šunskų seniūno Rimanto Lekecko ir Marijampolės kultūros centro Šunskų skyriaus kultūrinių renginių organizatorės Eglės Alenskaitės organizuojamas renginys kasmet sulaukia didelio muzikantų ir klausytojų dėmesio. 

Į šventę kasmet kviečiamos vis kitos kapelos, kurios atvyksta ne tik iš regiono, bet iš visos Lietuvos. Organizatoriai suskaičiavo, kad iš viso per 10 metų šiose draugiškose varžytuvėse dalyvavo 51 kapela. Čia muzikavo suvalkiečiai, dzūkai, aukštaičiai, žemaičiai ir net mažalietuviai. Na, o kasmet čia ištikimiausiai griežia mūsų savivaldybės kapelos – JOVARAI ir SVAJA.

Šiais metais varžytuvėse dalyvavo trys buvę pagrindinio prizo laimėtojai – Marijampolės kultūros centro kapela JOVARAI (vad. Albinas Venclovas), Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus kapela SVAJA (vad. Antanas Maziliauskas) ir Balbieriškio kultūros centro kapela TEMELA (vad. Mindaugas Bartusevičius).

Taip pat šį kart muzikavo Višakio Rūdos kultūros namų kapela ŠALTINĖLIS (vad. Vilma Pučkienė) ir naujieji bičiuliai – Alvito kaimo kapela ŠIRVINTA (vad. Vitas Venclova) bei Griškabūdžio kultūros namų kapelija NOVA (vad. Valdas Sinkevičius).

Kapelų šventės – varžytuvių „Ant Tėvelio didžio dvaro“ organizatorius ir dalyvius sveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė. Visi muzikantai buvo gausiai apdovanoti dosnių rėmėjų prizais. UAB „Arvi kalakutai“ pasirūpino, kad šiais metais visos kapelos gautų po jubiliejinį keptą kalakutą. Tačiau tradicijų laužyti negalima – varžytuvės vis tiek įvyko ir, susumavus grojančių tėvų skaičių, bei plojimų garsumo balus, pagrindinį prizą – gyvą kalakutą laimėjo Balbieriškio kultūros centro kapela TEMELA. Muzikantai džiaugėsi prizu ir iš karto tarėsi kur augins kalakutą – Dzūkijoje ar Suvalkijoje? Nes du kapelos muzikantai yra marijampoliečiai.

Belieka pasidžiaugti gražia švente ir palinkėti organizatoriams sėkmės pradedant antrąjį tradicijos dešimtmetį. 

J. Straigytė

Nuotraukos R. Padimanskienės

Komentarai
Komentaras sėkmingai įrašytas

Komentarų nėra