2018 07 31   /   Naujiena
0 komentarai

„Kultūros sostinės" vasaros kulminacija – festivalis „Marijampolė Music Park”

„Kultūros sostinės" vasaros kulminacija – festivalis „Marijampolė Music Park”

Penkeri metai – tai tikrai ne šimtmetis, bet klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park“ kuria savo istoriją ČIA ir DABAR! 
O ta istorija spalvinga ir jaunatviška, įkvepianti ir savita, turinti savo sekėjus ir bičiulius.

Taigi, penktajame festivalyje tikrai netrūko muzikos pasaulio žvaigždžių, įdomių, originalių ir konceptualių programų. Džiugu, kad ši muzikos šventė išliko ištikima premjeroms bei „Lietuva plius” projektų idėjoms. Festivalyje dalyvavo muzikos atlikėjai, aktoriai, kompozitoriai ir šokėjai iš aštuonių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Belgijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Anglijos ir Kanados. Festivalyje skambėjo septynios koncertinės, meninės programos ir projektai, specialiai kurti šiam festivaliui, plius staigmena – festivalio koncertas „Post scriptum”. Tai reiškia, kad visus festivalio renginius klausytojai išgirdo ir pamatė pirmiausia arba apskirtai tik festivalyje „Marijampolė Music Park”.

Rugpjūčio 24-ąją koncertas „Operos menas”, o jame jau minėtoji žavioji operos solistė Katerina Tretyakova ir jaunatviškasis VDU kamerinis orkestras, vadovaujamas dirigento Jono Janulevičiaus, bei režisierius Vytenis Pauliukaitis, kuris klausytojams pristatė operos meno istorijos subtilybes.

Rugpjūčio 25-ąją „Marijampolė Music Park” pakvietė į džiazo naktį, kurioje penki jauni ir talentingi džiazo muzikantai iš Lietuvos, Latvijos, Šveicarijos, Italijos ir Kanados susibūrė į vieną skambų džiazo projektą „Džiazas iš Amsterdamo”. Visi muzikantai studijavo vienoje prestižinių džiazo aukštųjų muzikos mokyklų Van Amsterdam.

Rugpjūčio 26-ąją legendinė Lietuvos aktorė, nacionalinės premijos laureatė Jūratė Onaitytė atskleidė Lietuvos moters šimtmečio portretą „Širdies šauksmas” kartu su violončelininke ir vokaliste Elena Daunyte ir pianiste Egle Kasteckaite. Šio teatrinio-muzikinio vyksmo režisierė Eglė Storpirštienė.

Rugpjūčio 28-ąją Lietuvos ir Latvijos menininkai - marimbininkas Guntars Freibergs, kompozitorius Marius Salynas ir videomenininkas Pijus Čeikauskas - vedė klausytojus „Kosminės muzikos” keliais. Skambęjo originalūs kūriniai marimbai bei M. Salyno sukurta ir generuojama elektroninė muzika susipynė su video vizijomis.

Bene laukiamiausia ir labiausiai intriguojanti festivalio programa, kurią festivalio organizatoriai tiesiogiai transliavo internete – tai „Tango gyvenimas”. Trys jauni ir talentingi muzikantai – Dalia Dėdinskaitė, Gleb Pyšniak ir Tadas Motiečius - Lietuvoje jau ne kartą yra atlikę A. Piazzollos muziką, tačiau rugpjūčio 29-ąją festivalyje ši jų atliekama programa pirmą kartą susipynė su šokiu. Žiūrovai pamatė vienintelį Lietuvoje „tango šou” stilių propaguojantį „Vilniaus tango teatrą” ir jo šokėjus. Originalias šokio kompozicijas šiam projektui sukūrė „Vilniaus tango teatro” įkūrėjas ir režisierius Sigitas H. Repšys.

Šių metų festivalio „Atradimų” rubrikoje rugpjūčio 30-tą dieną skambėjo išskirtinė dovana muzikos gurmanams – pirmą kartą Lietuvoje koncertuos gitarų kvartetas „Eclisses” iš Paryžiaus. Džiugu, kad šį koncertą globoja ir iš dalies remia Prancūzų institutas Lietuvoje. Keturi žavūs muzikantai pristatė subtilią prancūzų kompozitorių muziką „Salut Paris”.

Na o paskutinė vasaros diena – tai ir paskutinis festivalio koncertas. Jame – styginių oktetas „Artistico”, savo atlikimo meną skleidžiantis žymiausiose Europos koncertų salėse, Belgijoje gyvenanti lietuvių kilmės dainininkė ir obojininkė Evelina Pabarčiūtė bei Marijampolės meno mokyklos mokiniai – violončelininkai, tarptautinių konkursų laureatai. „Simboliška yra tai, jog šis koncertas dedikuotas 2018 metų Lietuvos kultūros sostinei Marijampolei, neabejingai jaunimui, mokslui, kultūrai ir menui. Todėl uždarymo koncertas – kultūros ir meno akcentas, pažymintis, kad Lietuvos jaunimas – tai mūsų kultūra šiandien, rytoj ir visada” – sako festivalio organizatoriai.

Festivalio „Marijampolė Music Park” gerbėjų šiais metais laukia dar viena staigmena. Pirmą kartą festivalio organizatoriai ryžtasi surengti festivalio koncertą su „Post scriptum” ženklu ir išplėsti geografiją. Rugsėjo 22 dieną festivalis pakvies klausytojus atvykti į Lietuvos sostinę Vilnių, Šv.Kotrynos bažnyčią, kur pristatys gitaristą ir kompozitorių iš Anglijos Peter-Jack Rainbird. Tai unikalus gitaristas, atliekantis savo sukurtą muziką, gimusią iš gamtos tekmės ir įsiklausymo į ją. Tai subtili, meditatyvinė ir daugiasluoksne harmonija skambanti muzika elektrinei gitarai, kurią pats kompozitorius ir atlikėjas apibūdina kaip ƒ„Sound-Escape” (garsas-tekėjimas).

 

Plačiau apie festivalį - https://www.facebook.com/solartis.lt/ ir http://www.solartis.lt/festivalis/


 

Komentarai
Komentaras sėkmingai įrašytas

Komentarų nėra