2018 08 29   /   Naujiena
0 komentarai

Baigėsi projektas KINO KARAVANAS Marijampolėje

Baigėsi projektas KINO KARAVANAS Marijampolėje

Kiekvieną vasaros trečiadienį festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ lankėsi šių metų šalies kultūros sostinėje Marijampolėje. Iš viso suplanuota 10 nemokamų seansų, kurių metu buvo rodomi lietuvių kino istorijai reikšmingi filmai.
Specialus vasaros trečiadienių repertuaras
Pasak sudariusiųjų „Kino karavano“ Marijampolėje repertuarą, lietuvių kino klasikos filmai „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983 m.), „Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (rež. Raimundas Banionis, 1990 m.) ir minėtieji „Maža išpažintis“ bei „Velnio nuotaka“ yra iš Lietuvos kino centro parengto aukščiausios kokybės suskaitmeninto ir restauruoto vaidybinio kino rinkinio.
Vėlyvais vakarais marijampoliečių laukė ir daugybės žiūrovų pamėgti režisieriaus Donato Ulvydo istoriniai filmai „Tadas Blinda. Pradžia“ (2011 m. ) bei „Emilija iš Laisvės alėjos“ (2017 m.).

Žiūrovams taip pat buvo parodytas 2014 m. žiūroviškiausias „Kino pavasario“ filmas „Nematomas frontas“ (rež. Vincas Sruoginis, Jonas Ohman, seansas bei šiemet festivalio žiūrovų daugiausiai simpatijų pelniusi Editos Kabaraitės dokumentika „100 metų kartu“
Šių metų kultūros sostinės vasaros repertuare – ir operatoriaus Ronaldo Buožio ir fotografo Roko Darulio dokumentika „Rūta“, pasakojo apie žymiausią Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę.
Marijampolėje „Kino karavaną“ rugpjūčio 22 d. uždarė ir šiemet „Kino pavasarį“ užbaigusi nepaprasto grožio dokumentika, „Sidabrinėje gervėje“ už garso režisūrą ir operatoriaus darbą apdovanotas Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“.

Apie „Kino karavaną“
Penktą kartą organizuoto „Kino karavano“ judėjimą į priekį skatino noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais.Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos.

 

Komentarai
Komentaras sėkmingai įrašytas

Komentarų nėra